2008. június 8., vasárnap

Már megint (még mindig) háre

-Mit csinálsz? Azok a háreketteshez kellenek!
-Ezek nem kellenek!

Egyszerűsítettük a hárevizsgát.


Remélem olvassák a blogot.

2008. június 7., szombat

Elektró

Ha egy nagyon kocka emberrel (khm) ugyanaz jön ki megoldásnak egy feladatra egy régi vizsgában, de a megoldókulcs szerint nem annak kéne, akkor most mi vagyunk a bolondok, vagy a tanár? (khm) :p

2008. június 5., csütörtök

Bolondország

Hát komolyan mondom ennyi bolond ember egy helyen nem lehet.
Itt van ez a Neptun, mindenki nagyon szereti. Normális ember egész félévbe be se lép, csak a vizsgaidőszakban használja. De jött a nagy ötlet: csináljunk neki új dizájnt mer az olyan fánki meg trendi meg mittudomén. Csináljatok, dehát NE A VIZSGAIDŐSZAK KÖZEPÉN! Hát komolyan mondom ekkora hülyéket máshol keresve se lehet találni. Hétfőn. Normális? Hát nem ér rá az a dizájnváltás nyáron? Vagy legalább hétvégén. Vagy akármikor a félév során. Persze nem lesz elérhető az egész xar. Azért meg, mert nem tudsz le/fel jelentkezni a vizsgáidra a vizsgaidőszak kellős közepén, elnézésedet kérik. Tök jellemző mondjuk, ha rossz az út, akkor is nem megcsinálják, hanem kiraknak egy 20as táblát egy pár kilométeres szakaszra, aztán még büntetni is lehet.
Gyássz.

"Neptune of the seas an answer for me please,
The lily of the valley doesn't know..."

2008. június 4., szerda

Gigagík

Van egy Google Groupsos levlistünk a haverokkal. Gondoltuk megpörgetjük egy kicsit, küldtönk rá egy 300-400 üzenetet pár óra alatt :)
Ebből én írtam kb. 150et. Ez szép és jó, de egyszer csak írt a Google is. Azt mondta, hogy én valószínűleg egy robot vagyok (azér heló :p) és hogy letiltja az ímélcímem. Úgyhogy most se írás se olvasás. Írták azt is, hogy vegyem fel velük a kapcsolatot. Kitöltöttem egy formot, elküldtem, válaszoltak:

Thank you for submitting your request.

We'll evaluate and, if approved, we'll re-enable your account within two business days.


Most két napon belül kiderítik, hogy robot vagyok-e, vagy bolond. Remélem a leveleket nem olvassák végig :)

Gyárákák! Mi a tanulság? Ne küldjetek egy órán belül 100-200 üzenetet, mert a gúgl mérges lesz.
Mi a gíkség, ha nem ez? :P

Életkép

Most ebédeltem. Még megiszom a kávét és folytatódhat a show. Elektrót tanulok.
A osztálíú teljesítményfokozat, munkaponti és kisjelű paraméterek, differenciálerősítő. Angolul az ez nekem kínai című közmondás valahogy úgy van, hogy it's Greek to me. Ez lefordítva elektróra it's geek to me lesz, amit ha megint visszafordítanék magyarra, akkor már egészen biztos lenne, hogy megbolondultam.

2008. június 3., kedd

Matek

Gábor aznap korán kelt. Még előtte hárevizsgára is kellett mennie. Ahogy kilépett a házból, érezte, hogy ez egy különösen meleg júniusi nap lesz.
Furcsa volt az út. A villamoson olyan dolgokat mondtak be, amiket nem szoktak. Furcsa volt az egyetem is.
Dél lett. Az aszfaltról visszatükröződő napsugarakat csak egy-egy gyorsító buszból ömlő sűrű fekete füst törte meg. Gábor elment enni a menzára.
Már nem volt sok idő hátra. Gábor az R épületből ment a T-n keresztül a H-ba. Közben mormogta magában a gólyahéten megismert történet: "R, mint Rákosi, T, mint tudás, H, mint haladás." Az épületeket összekötő folyosó üvegházhoz kezdett hasonlítani.
Elért a H-ig. Első, második, harmadik, algebra tanszék, ez lesz az. Gábor esélyein kezdett gondolkozni.
Sokat kellett várnia. Nagyon sokat, mire kiszóltak az egyik szobából: "még egy ember jöhet." Gábor bement. Ott voltak az asztalon a vizsgák. Gyorsan keresni kezdte a sajátját, ilyen gyorsan még talán sose lapozott semmit. Megtalálta. Ott a neve, a neptunkódja és a pontszáma.
Megvan - gondolta.
Gyorsan beíratta a Neptunba, majd kiment. Kiment, és közben gondolkozott, mennyire utálta ezt az épületet. Mennyit szenvedett ott. Kiment, és soha többet nem kell visszamennie.
Emlékeit maga mögött hagyva kilépett az ajtón, megállt, és még egyszer visszanézett. Már nem az, mint ami volt. Már nem az utálatos matek tanszék. Már csak egy épület. Már nem lesz több matek. Eljött a pillanat, amelyet Gábor négy féléven és öt matekos tárgyon át annyira várt.
Gábor aznap egy lépéssel közelebb került valamihez.

Mint egy jó bölcsészblog. Összefoglalnám annak, aki nem értette, akkora kokca: megvan a matekom helóbeló!

2008. június 1., vasárnap

Showder klub

A Showder klub nagy hatással van hétköznapjaimra. Az előbb ment az utcán egy idegesítően segédmotoros kerékpár*, én meg csak annyit mondtam magamban: "csattanj, paraszt!" (Bödöcs)

*az a történet szempontjából mellékes információ, hogy kiskoromban sokáig azt hittem, hogy a segédmotoros kerékpár szóban a motoros azt a személyt jelenti, aki vezet. De hát ez régen volt, azóta megkomolyodtam nyilván :p