2007. október 30., kedd

Egy mondatban

Ma este halloween buli a Termóban, jöjjön mindenki. Ilyen szar hetek után kötelező.

2007. október 29., hétfő

Valami végetért

Azon gondolkoztam, be kéne tennem az amplitúdóspektrumom képét szöveg helyett. Ilyenre írnák ki a hírtévén, hogy kommentár nélkül. Aztán utána eszembe jutott, hogy ezzel az egy bejegyzéssel elveszíteném azokat az olvasókat, aki a "batikolnék" szóra keresve találtak rá a blogra ;)
Szóval egy egészen friss szóvicc az igényes humor kedvelőinek :P Most találtam ki, még én is félek tőle kicsit:
A BKV-nál kitalálták, hogy minden járműre raknak egy mértékegységet. Így lett a buszon watt, a villamoson amper, a metronóm.
Érzem a szeretetet.

2007. október 27., szombat

Megszakítjuk adásunkat

Ma 21:00tól Kiss Peti mixe fog menni a Showtime Radion.
Szóval, 21:00, showtimeradio, klikk ;)

Szombat esti láz

Határozza meg a mellékelt ábrán megadott alakú periodikus jel legalább négy nem zérus harmonikust tartalmazó Fourier-polinomját. Írja fel a Fourier-polinomot komplex és valós együtthatós alakban.

Nah ez az 1.1 és ilyenből van 12. Háreházi, igen. Egész estés, meg holnap ami még maradt. Hétfőre kell, igen. Tudom, hogy én vagyok a hülye, mer mér az uccsó pillanatra hagyom, vazze. Mindegy, ha ez meglesz, életembe nem tanulok többet :P

Jah és nagyon szépen növekszik a látogatottság napról napra. Ha én nagy cég lennék, az biztos, hogy 10 millárd milliárd euróért bérelnék egy 2*2 képpontos reklámfelületet a blogon ;)

2007. október 26., péntek

Péntek 13x2

Matekzéháról hazafelé a szokásos PHBH-Blaha-négyeshatos helyett a Gellért tér-Erzsébet híd-Ferenciek tere-Astoria-73as busz kombót választottam, hátha maradt még délelőttről egy kis flash. Nem maradt. Csak néhány rendőr várta, hogy tüntetők egy csoportja keresztbe állítsa valamelyik hidat a Dunán.

Egyébként az a jelentéktelenül kicsi tömeg, ami reggelente kialakul az Örs-Blaha-Ferenc körút epszilon sugarú környezetében az mi, ha nem blokád? Már látom, ahogy a kómás reggeli fejemnek be-beszóló ellenőrök mellett megjelennek a rendőrök is, és vízágyúval lőnek vissza az aluljáróba.

2007. október 25., csütörtök

Röviden


Csak úgy. Plusz van egy büntetős szóviccem, amit majd el fogok lőni arra alkalmas pillanatban...

2007. október 24., szerda

Feltételes mód

Tanulni kéne. De hát most hogy kezdjem el? Gondoljak egyet és vegyem elő a valszám füzetem? Áhh. Meg kell adni a kellő tiszteletet a tárgynak. Ki kell várni a megfelelő pillanatot. Nem szabad elkapkodni a dolgokat. Mondjuk ha nem lenne utolsó pillanat, én úgyse csinálnék semmit egész életemben. Csak ülnék és blogot írnék...

Egyébként mi annak a valószínűsége, hogy még ma elkezdek tanulni? 0%.
Most, hogy a mai valszám gyakorlás is megvolt, tiszta lelkiismerettel aluhatom át a telet.