2008. március 5., szerda

Irodalomóra, rajzóra, óra

Jövök haza, veszek kaját az Intersparban, mint minden rendes háziasszony, és mit hallok? Na mit hallok: "megkérem Kádár Katát, hívja a főpénztárat." Remélem most minden jóérzésű bölcsész olvasó elmosolyodott, a kockábbik felét meg csak félve kérdezem, hogy ugye az megvan, hogy:

Gyulainé, édesanyám,
Engedje meg azt az egyet,
Hogy kérjem meg Kádár Katát,
Jobbágyunknak szép leányát.

Legalább már tudom, mire: hogy fáradjon a főpénztárhoz. És hogy a bemondósnéni főnökét Gyulainének hívják, és egyébként egyben ő a bemondósnéni anyukája is.

A másik: jövök ki, ott van az Árkádban egy Vision Express. Most nem ez, hanem a jelmondat. Tálcán kínálja a potenciális képszóviccet, vegyeskörettel, 480ér', nem?

Érzem a szeretetet.

2008. március 4., kedd

Fizika rovat

Kádvás gyárákák!
Kapcsoljátok be a tévét. Mindegy mit néztek, csak szóljon. Aztán kapcsoljátok le a villanyt. Aztán ki a tévét. Aztán húzzátok végig a kezeteket az elektrosztatikusan feltöltődött képernyőn. Na?
Ugye milyen fánki kis szikrákat húznak az ujjaitok? Ugye, hogy ez nem jutott volna magatoktól eszetekbe?

Ja és a gázpalackot zárjátok el előtte. Vagy má úgyis mindegy.

És csak hogy némi aktualitás is helyet kapjon a blogban, ha már: azért a Lurdy-háztól az Örsig _folyamatosan_ jobbnál jobb szóvicceket gyártva/elszenvedve utazni, na az a nem mindegy. Senkinek nem kívánom :P

Ganz N' Roses

Minőségi szóviccek 1987 óta :P

2008. március 3., hétfő

Netűrjé' be!

A villanykaron 10 (két) féle ember van: aki normális (ritka) és aki nagyon kocka. Ez utóbbi csoport különös ismertetőjegye, a nadrágba tűrt póló/ing/pulcsi/kabát/fej.
De én szembeszállok a többséggel! Első lépésként tanult kollegám, Marci felírta a kezemre jó nagy betűkkel, hogy "nem tűröm be és büszke vagyok rá". Szavazz.

2008. március 2., vasárnap

2 kép

Két kép a vasárnapi ebéd mellé (a vasárnapi ebéd mellől, mert Pesten mindig a gép előtt eszek 8-|):

A hét lazája. '80, yo.
A másik:

Mer ugye az megvan, hogy jobb helyeken gázpalack a biciklire, kocsma, csere, jóesetben pedig egy teli gázpalack és egy színjózan ember ér haza (a teli gázpalack a gyakoribb).

Időjárás-jelentés

Háhá. Ismét emberi időpontban ütöm a billentyűzetet.
Bár jó kis idő van most is, a tegnapit azér nem közelíti meg. Mondjuk annak megtaláltam az okát:

Immár másodszor nem lett semmi a miniszterelnök politikáját támogatók demonstrációjából. Igaz, szemben az első januári kísérlettel, ami még a szervezés stádiumában hamvába holt, most legalább a szervezők odaértek a kormánypárti tüntetésre.

Ám a vihar jött, s a kormányfő hívei mentek. A rendezvény házigazdái tudósítónk szerint futva kerestek menedéket, hogy megússzák a jégverést. Ám a távozás nem sikerült túl flottul, ugyanis a rendőrség biztonsági okokra hivatkozva lezárta a megmozdulás helyszínéül szolgáló Szent István park valamennyi bejáratát, a főkapu kivételével. Így a vihar elől futók kénytelenek voltak szépen sorba állni kijutáskor, és tűrni, hogy verje őket az eső.
(index)

És mivel az utóbbi időben elszaporodtak a spames kommentek, mekkora fánki lenne, ha minden hozzászóláshoz be kéne írni egy kódot. Például ilyet:

(innét loptam)

2008. március 1., szombat

Éjszaka

Ez a blog minden idők legkockább időpontjában íródott bejegyzése lesz.
Eötvös bálról jövünk. A fíling megvolt azér ma is. A villamossín is :)
Holnap meg 9kor koke. Impatikus lesz.
956os éjszakai: a nap beszólása: "kérsz innivalót"? "Aha, mit"? "Boroskólát, vazze".
A nap nyertese pedig: leszáll sörrel a kezében. Korsóban. Na ez a nem mindegy.

Éjszakaibuszblog.