2008. február 8., péntek

...for president!

Hétfőtől megint kordon a Kossuth téren. Gerinctelenek. A kedvenc tanszékemen bezzeg, ott bezzeg. Ott nincs kordon, heló, ott fésztufész trú imósönsz egy-egy vizsga után. Ott nem fél attól az impatikus tanszékvezető, hogy megtámadja egy hirtelen felindulásból megbuktatott hallgató. Mert ő meri vállalni, hogy megbuktatta a kállegát. Ha ő lenne a köztársasági elnök, rend lenne itt, nem kordon, nem feri.
Különben arra gondoltam, hogy kár, hogy Bloggerbe nem lehet többször szavazni, pedig ismerve az olvasók kerektarisztikáját, a Fáti már biztos 1024en állna :)

2008. február 7., csütörtök

Sztyupid

Mit kérdez a hülyevindóz, mit kérdez a hülyevindóz, ha elrontom a jelszót? "Elfelejette jelszavát?". Tényleg valószínűbb, mint hogy simán elcsesztem. Váá.
Az értékes gondolatokat közlő, költői kérdéseket felvető bejegyzés méltó lezárásaként pedig jöjjön egy kopirájgtos vicc a poénlevlistről:

A légy bemegy a vendéglőbe, rendel:
-Kérek egy tál forró szart, sok hagymával!
Kap is, megeszi az utolsó falatig. Másnap megint rendel a légy:
-Kérek egy tál forró szart, sok hagymával!
Kap is, megeszi az utolsó falatig. Harmadnap is beül a légy, rendel:
-Kérek egy tál forró szart, hagyma nélkül!
Megkérdi a pincér:
-Mi a gond, tegnap nem ízlett a hagyma?
-De igen, csak ma randira megyek!

Update őszinte kérdés: most komolyan, ki szavazott a prog2re?

2008. február 6., szerda

Népszavazás

És igen, hölgyeim és uraim, fej-fej mellett halad a két fő esélyes a szavazáson. Ebben a pillanatban a nágyádik félév tűnik a befutónak, de még semmi sincs veszve, a Fáti bármelyik pillanatban őrületes hajrába kezdhet az első félév becsületének megmentésére.
A következő linkre pedig csak rendkívül indokolt esetben kattintson minden jóérzésű olvasó, mert trágár szavakat tartalmaz.

2008. február 5., kedd

Napi kérdés

Még javában tartottak az első félév csatái, mikor vettem magamnak sonkát. Rá volt írva, hogy Magyarországon a legtöbb háziasszony ezt vásárolja. Most akkor abba benn vagyok én is?

(Most jutott eszembe, nah.)

2008. február 4., hétfő

Hétfő

Ma fél tizenegyig aludtam. Szörnyű. Mármint nem ez, hanem az, hogy belegondoltam, hogy egy hét múlva fél tizenegykor már áláktmágnásás tárák előadáson fogok üldögélni egy rendkívül impatikus előadó és négyszázvalahány sorstárs társaságában.
Egyébként, most, hogy belegondoltam, eszembe jutott, hogy eddig mind a négy félévben rendkívül parádésan indult a hét. Annyira, hogy szavazni is lehet róla, melyik volt eddig a legfánkibb.

2008. február 3., vasárnap

Szrájk

Én is akarok sztrájkolni. Mér ne tehetném, ha a máv csinálhatja. Sztrájkolnak, mert Németországban is sztrájkoltak meg különbenis mekkora fánki, hogy nem kell dolgozni, pénzt meg kapnak rendesen.
Vagy sztrájkoljanak vázze, de akkor legalább _egyszer_ egy félévbe érjek oda Pestre arra, mire a menetrend szerint kéne. Akkor ne érezzem magam úgy az ic-n, mintha egy 1943ban gyártott kocsiból pilákolnék kifelé. Akkor csináljanak egy normális menetrendet. Akkor csinálják meg a sínt, ha sz@r és ne egy 40es lassújelet kitéve vakarják büszkén a seggüket. Akkor csináljanak végre valamit azzal a nevetséges kijelzővel a Keletiben. Akkor ne kerüljön lassan annyiba egy jegy, mint nyugaton. Heló.

A végére néhány kép. Az összes "vasút". Kettő Magyarországon készült, kettő Németországban. Nincs semmi különbség.




2008. február 2., szombat

Carried away by a moonlight shadow

Technikai leállás történt úgymond :P

Naszóval. Ma volt egy cikk az indexen a szóviccekről, amiből csak egy mondatot idéznék dájrektbe:
...sokaknak feltűnt már, és az Index szerkesztőségében is megfigyelhető, hogy a műszaki végzettségűek és általában a reáltudományok felé vonzódó emberek hajlamosabbak a szóviccek puffogtatására és kultiválására. A nyelvi kifejezőkészség és a matematikai érzék közötti kapcsolatot sokan és sokszor igazolták már...
Matematikai érzék, heló :P
A szóvicc-képek közül pedig ezt emelném ki, nekem nagyon fájt:

Finnugor nyelvcsalád. Ááá.

Update: kis statisztika. A geekblog-imidzset erősítve többen találtak rám a "schrödinger-egyenlet levezetése" kifejezés után kutatva. Gyássz. A nap nyertese mégis az a versenyző, aki rámutatott arra, hogy a gúgl előkelő helyen hozza ki a blogomat egy olyan kifejezésre rákeresve, amit magamtól biztos nem próbáltam volna: "büdös a lépcsőház". Boccs.