2008. január 8., kedd

Hárevizsga

[Ideges hangvételű bejegyzés következik, gyengébb idegzetű nézőink forduljanak el.]

Hát a f@szkivan ezzel az egész szarral. Mér nincs egyszer az életben egy olyan félév, amikor szépen érvényesül a tanulok-vizsgázok-átmegyek elv mint valami rendes nónéjm főiskolán.
És most nemaz, hogy megbuktam háréból. Az egy dolog. De maga a hozzáállás: az egyik kollega pontot reklamált. Mondja, hogy a haverjának arra megadták. És mi a nagy büdös evétés reakció? Na mi? Persze, hogy nem az, hogy jól van, akkor te is megkapod. Nem. Hozd ide a haverodét, az övéből is levonjuk. Na valahol itt kezdődik a true gigaparasztság.
Arról nem is beszélve, milyen kis korrekt vizsgát sikerült összeállítani. Meg hogy milyen korrekt, jóindulatáról messze földön híres ember adott összesen másfél fánki pontot az egész első feladatomra.
Csak azt mondaná meg nekem egyszer valaki, hogy mi a szart csináljak, hogy átmenjek egy vizsgán. Mer a tanulás nem segít, azt próbáltam.
Elmegyek inkább fodrászhoz, lehet, hogy a rövid haj a titok nyitja. Addig meg meghallgatom az egyik igencsak aktuális villanykaros slágert.

Vagy egy másikat, ami nem kapcsolódik a háréhoz, de legalább elég lassú ilyen szar kedvhez:

2008. január 6., vasárnap

KV

Annyi sikertelen kísérlet, annyi munka és álmatlan éjszaka után elkészült, megszületett, itt van, nem kell tovább várni rá: elkészítettem a világ leggyilkosabb kávéját. Év végéig már nem fogok aludni.

2008. január 5., szombat

3 mondatban

Tegnap valami front lehetett, annyian olvastak, úgyhogy most kétszer is meg kell gondolnom, hogy mit írok felelőtlenül két Laplace-trafó között. Asszem inkább semmit, ugyanis rendkívül izgalmas vezérelt forrásos hálózatok egész csoportja vár rám vidáman integetve.
Hülyeháre.

2008. január 4., péntek

Életkép

Hideg téli este, a kandallóban csendesen égő tűz előtt fekszik a kutya, miközben egy pohár bor mellett zenét hallgatok, nézem a plazmatévét és az a legnagyobb problémám, hogy kiégett a jobb első xenon a Lexusban.

Hideg téli este, a számítógép csendesen pörgő ventilátora mellett jegyzetek szanaszét, miközben egy pizza mellett a monitort bámulom, még ha össze is folynak a betűk már, és közben az a legnagyobb problémám, hogy meg fogok bukni háréból.

Mindenféle realista részletességet mellőzve. Ja és a megfelelő rész aláhúzandó ;)

2008. január 3., csütörtök

Infóvizsga

Pesten hideg a hó és nem tapad. Volt értelme elmenni ma vizsgára, hogy ezt megállapíthassam. Másért úgyse hiszem.
Különben életem első vizsgája pont egy éve volt, pont ugyanott, mint a mai. Hát azon nem sikerült mért időt teljesíteni. Most ebből nem szeretnék messzemenő következtetéseket levonni..

Ha már infó, ez se semmi: http://www.iit.bme.hu/~kondor/VINF1/ppzheredm-07o.htm

Közérdekű közlemény

Tudom, mit csinálsz ma este.

Igen, igen, infóvizsga öttől hétig az íbéhuszonnyolcban. Ahogy anno digit1en gyakran elhangzott: "vétek lenne kihagyni"..
Utána meg pihenés, csendes hóesés, világbéke, általános jókedv. A lószart. Kedden hárevizsga. Kommentekben várok ésszerű magyarázatokat arra, hogy mér járok én a műegyetemre. Köszönöm.

2008. január 2., szerda

Boldog új évet


Tegnap éjjel egyig még a Neptun bejelentkezési izéjét sem sikerült megpillantanom, úgyhogy ma reggel próbálkoztam újra és ez fogadott. Most itt valaki megint hülye.
Idézgethetnék, hogy előzetes tárgyfelvétel január 2. 0:01től, meg hogy 0:00tól a rendszer zavartalanul fog üzemelni, de inkább nem. Kettős zárójelben és kis betűkkel: tavaly meg azért volt valami gáz, mert nálunk okosabb emberek szerint egy nap 24 órából és egy percből áll.
Azt azért kíváncsian várom, mikor dönt úgy a kreatív team, hogy mégis. Vagy elképzelem, hogy felébred az, akire az ilyen tárgyfelvétel-engedélyezés van bízva, meglátja a cetlit az asztalon, és egy "afrancba" felkiáltaás keretében tudatosul benne, hogy mekkora fless húszezer embert szívatni.
Azé ez mégiscsak jobb, mint egy sima búék, nem? :P