2007. november 7., szerda

Bonus trekk

Ez már a második bejegyzés ma, mert most _naggyon jó kedvem van_ :) (és nem azért, mert vettem sót...)
Gondoltam leírok néhányat a pénteki elektro zh-val kapcsolatban felmerült kérdéseimből:
Ha a mikrohullámú és a rádióhullámú sugárzás frekvenciatartománya egymás mellett van, akkor ha meghackelem a mikrót, a babfőzeléken lehet fogni a Kossuth Rádiót?
Ha a potenciálgödörben egy lépés sérülést okozhat, akkor egy hosszú lépés halálos lehet?
Igazából elfelejtettem, hogy mit akartam eredetileg írni, de ettől még minden szép és jó, peace&love.

Érdekes adat

Lassan másfél éve élek Pesten, de csak a mai napon derült ki, hogy só nélkül. Megyek boltba.

2007. november 6., kedd

Történelem

A mai nap is úgy kezdődött, mint bármelyik másik. Ébredés telefonos segítséggel, filozofikus gondolatok arról, hogy van-e értelme bemenni egyetemre, komplett evolúciós folyamat az ébredéstől az indulásig.
Hideg, novemberi reggel, szürkeség, köd, eső, koszos busz. "Kérem vigyázzanak, az ajtók záródnak", gyors matricakontroll a Blahán. "Kérjük mindig szíveskedjenek kapaszkodni", majd nemsokára Petőfi híd, budai hídfő. Söprik az aluljáró lépcsőjét. A villamosról leszállók fele jobbra, fele balra. Lassan, de biztosan közeledek az E felé. Kajaszag a Goldmannál, a földszintről kiszűrődő fény reménytelen harcot vív az utca sötétjével (költői kép, heló).
Szórólapos lány, sokkolóan kártyás díszekbe borult E épület. Leülök. Háre lesz.
Az előadás is úgy indul, mint bármelyik másik. Z-transzformáció, mittudomén. Aztán az óra közepén, minden előjel nélkül elhangzott az a pár mondat, ami bebizonyította, hogy volt értelme felkelni és örökre megváltoztatta a történelmet:
Tudom, hogy még nem kapták meg a második házi feladatot. Hiába beszéltem a tanszékvezetővel, a tanszékvezető-helyettessel, az oktatási felelőssel, még mindig nincs fenn az interneten. Én mást nem tudok csinálni. Ennek természetesen következményei lesznek ránk nézve. A TANSZÉK HIBÁZOTT.
Az E1B-ben egy pillanatra csend lett. Többen az öszödi beszédhez hasonlították a monológot. Talán a történelemben először hangzott el ez a mondat ezen a tanszéken. Ma keveseb, mint egy perc alatt valami végérvényesen megváltozott. Visszafordíthatatlanul. A tanszék már sose lesz az, ami volt: az egyetem hibátlan, tökéletes zászlóshajója, a rettegett ötödik emelet. Soha. Dráma, könnyek, senki sem hibátlan. Még ők sem.

2007. november 5., hétfő

November rain

Ott kezdődött a mai nagyszerűen sz@r este, hogy 6ig az I-ben fotoszintetizáltam matek#en. Még a szünetben vásárolt holland k. sem segített. Aztán hazafelé amerre mentem, arra ment Magyarország teljes lakossága. Az estét megkoronázva pedig megnéztem a valszám eredményeket. Prostituált matek tanszék. Már megint? Még mindig. Meg prostituált az új tvsz is.
Jah meg szarrá is áztam, hogy a címnek legyen köze a tartalomhoz.

2007. november 3., szombat

Question of the day

Az ilyen telefonos-szavazgatós műsorokkal kapcsolatban mindig is foglalkozatott a nagy kérdés, hogy vajon hányan küldik el a "név" szót a tizenhétvalahányra.
Aki mély gondolatokra számított, attól külön sajtóközleményben fogok elnézést kérni.

2007. november 2., péntek

7 szó

Kedden ttk-s gólyabál? Szerdán dékáni szünet? Hmm...

2007. november 1., csütörtök

Freedom

Végre pár nap itthon, messze a laplacetranszformációk etelközétől, (ez mindenfajta költői kép egyben) a nagy, ***, ***, *** egyetemtől. Természetesen tanulásról szó sem lehet, sőt még kockulás is maximum néhány él erejéig fog befigyelni. Holnap például dúitjorszelf-jellegű dolgokat fogok csinálni, szóval ha nem lesz komment, akkor nincs ujjam/kézfejem/karom/felsőtestem vagy fejem. Hajrá.

A csillagozott jelzőkre pedig kommentbe lehet tippelni ;)